Újrafelfedezés és közvetítés 2003/2004. II. félév

Kéthetente  csütörtökön ¼ 2-től 6-ig

Házigazda: Fenyő D. György

 

Időbeosztás:

1/4 2 – 3/4 3: előadás

1/4 4 – 3/4 5: szeminárium I.

5 – 6: szeminárium II.

 

& = kapcsolódó háttéranyag az előadáshoz

 Az I. félév programját a lap alján, illetve ide klikkelve tekintheti meg.

 

 

Február 5.      Margócsy István: Petőfi Sándor (Az apostol)

 

                        Szabolcsi János: Balzac Goriot apó című regényének tanítása

 

Február 19.    Kálmán László: Új lehetőségek a nyelvtantanításban &

                        Tamás Ferenc: Rejtő Jenő: Piszkos Fred &

 

Március 4.      Fenyő D. György: Bemutató óra és óramegbeszélés, felkészülés a

                        kétszintű érettségire

                        Helyszín: Kolos Richárd Szki.

Bp. XI. Fehérvári út 10.

(a Móricz Zs. körtérnél, a József Attila Gimnáziummal egy épületben)

 

Március 18.    Poszler György: Ady Endre

 

                        Tamás Ferenc: Mándy Iván, Budapest írója

 

Április 1.         Kulcsár-Szabó Ernő: Az idegenség tapasztalata és a polgári kultúra

                        Márai Sándor Egy polgár vallomásai című könyvében

 

                        Schiller Mariann – Fenyő D. György: Módszertani boszorkánykonyha

 

Április 15.       Fodor Géza: Csehov egy drámájának elemzése &

                        Fábián Márton: Krúdy és Huszárik Szindbádja a magyarórán &

 

Április 29.       Zsámbéki Gábor: Molière egy drámájának elemzése

 

                        Arató László: Médiaszövegek elemzése magyarórán

 

Május 13.       Pusztai Ferenc: Az új értelmező kéziszótárról

 

                        Földényi F. László: A romantika a festészetben

 

Május 27.       Tamás Ferenc: Nemes Nagy Ágnes művek elemzése

 

                        Fenyő D. György: A korszakbevezetés mint módszertani probléma

 

Június 10.       Értékelés, zárás

 

 

 

Archívum:

Újrafelfedezés és közvetítés 2003/2004.

I. félév

 

 

& = kapcsolódó háttéranyag az előadáshoz

 

 

I. szeptember 18.       a) Bemutatkozás, az év programjának megbeszélése &
                                   b) Műelemző gyakorlatok (Arató László, Fenyő D. György, Schiller Mariann)
&

 

II. október  2.            a) Iskolában tanított bibliai szövegek értelmezése (Balog Zoltán) &

                                   b) Biblikus motívumok irodalmi művekben – műelemzés (Beke Judit) &

 

III. október. 16.         a) Elektra az antik drámában (Horváth Judit) &

                                   b) Srauss–Hoffmannstahl: Elektra (Halász Péter) &

 

IV. október 30.          a) Kertész Imre: Sorstalanság (Vári György) &

                                   b) A Sorstalanság az iskolában (Fenyő D. György) &

 

V. november. 13.       a) Balassi Bálint és a provanszál költészet (Horváth Iván)

                                   b) Az alaktan szabályainak és rejtelmeinek felfedeztetése (Kugler Nóra)

 

VI. november 27.      a) Modern magyar irodalmi szeminárium (Tamás Ferenc) &

                                   b) A kétszintű érettségi új feladattípusairól (Fenyő D. György) &

 

VII. december 11.     a) Kosztolányi Dezső: Aranysárkány (Szegedy-Maszák Mihály)

b) Az angol nyelvkönyvek gyakorlatainak kamatoztathatósága a szövegértés tanításában (Schiller Mariann)

 

VIII. január 8.            a) Puskin: Jevgenyij Anyegin (Szilágyi Zsófia)

                                   b) Térey János: Paulus – párbeszéd az Anyeginnel (Arató László)

 

IX. január 22.             a) Arany János furcsa álcája: a magyar Hamlet (Géher István)

                                   b) Dolgozatjavítás és követelményrendszer (Tamás Ferenc) &

                                               Letölthető mellékletek itt: melléket 1; melléklet 2